Apple koupí čipy od čínské Yangtze Memory Technologies | E15.cz

Apple zřejmě poprvé nakoupí paměťové čipy od čínského výrobce

apple
apple
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

lie

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Americká společnost Apple jedná se státem podporovanou čínskou technologickou firmou Yangtze Memory Technologies. Apple by měla koupit od Yangtze čipy NAND, které použije například v nových telefonech iPhone, napsala agentura Reuters. Šlo by vůbec o první případ, kdy si Apple koupí čipy od čínského výrobce.

Americký gigant a největší světový odběratel paměťových čipů plánuje použít tyto výrobky Yangtze jen v mobilních zařízeních, které bude prodávat na čínském trhu.

Čína by tak snížila svou závislost na zahraniční nabídce čipů, což je cíl, do kterého je Peking ochotný mohutně investovat, napsal server Nikkei.

Výrobní linky Yangtze v ceně 24 miliard dolarů se mají rozeběhnout už letos, k prvním dodávkám čipů by však mělo dojít nejdříve v roce 2019, odborníci však hovoří jako o pravděpodobnější variantě spíše o roku 2020. Až v té době bude mít Yangtze dostatek připravených komponentů v kvalitě, kterou Apple vyžaduje.

Ten v současnosti nakupuje paměťové čipy od japonské Toshiby, americké Western Digital a dua firem z Jižní Koreje SK Hynix a Samsung.

Podle Seana Yanga, analytika výzkumné společnosti CINNO, je Apple největším odběratelem čipů na světě, v minulém roce vytvářel patnáct procent celosvětové poptávky.

Autor: lie

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah