Americká centrální banka zvažuje vlastní digitální měnu | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Americká centrální banka zvažuje vlastní digitální měnu

ČTK

Americká centrální banka (Fed) uvažuje o vytvoření vlastní digitální měny. Uvedl to ve středu podle severu CNBC prezident Federální rezervní banky v New Yorku William Dudley. Jeho prohlášení přichází v době pokračujícího růstu hodnoty kybernetické měny bitcoin.

 

Dudley nicméně upozornil, že bitcoin považuje spíše za "spekulativní aktivitu" a nikoli za stabilní prostředek pro uchování hodnoty. Bitcoin dnes poprvé pokořil hranici 10 000 dolarů a později se vyšplhal nad 11 000 dolarů (237 000 korun). Od začátku roku se tak hodnota bitcoinu zhruba zdesetinásobila.

Prezident Federální rezervní banky ve Filadelfii Patrick Harker v září zpochybnil, že by bitcoin někdy mohl podrýt americký dolar, protože této digitální měně chybí vládní podpora.

Skeptici upozorňují, že nynější růst bitcoinu je klasickou spekulativní bublinou, která nemá žádnou souvislost s reálnou aktivitou na finančním trhu nebo ekonomikou. Největším kritikem je šéf americké banky JPMorgan Jamie Dimon, který bitcoin označil za podvod.

Bitcoin překonal deset tisíc dolarů a může dál růst
Karel Fillner: Bitcoin a bublina? Jako uchovatel hodnoty je jen těžko překonatelný

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!