Americké akcie jsou opět na rekordu, k růstu přispěl hlavně Broadcom | E15.cz

Americké akcie jsou opět na rekordu, k růstu přispěl hlavně Broadcom

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Akcie na newyorské burze dnes vystoupily na nový rekord zejména díky obří nabídce společnosti Broadcom na koupi konkurenta Qualcomm. Trh podpořilo rovněž přesvědčení, že snížení korporátní daně, jaké navrhují republikáni, přinese firmám vyšší zisky.

Dow Jonesův index, jenž zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si dnes připsal 0,04 procenta a obchodování uzavřel na 23 548,42 bodu. Širší index S&P 500 stoupl o 0,13 procenta na 2591,13 bodu, zatímco index technologického trhu Nasdaq vystoupil o 0,33 procenta na 6786,44 bodu.

Akcie výrobce čipů Qualcomm stouply o 2,33 procenta poté, co konkurent Broadcom podal nabídku na jeho koupi za 103 miliardy dolarů (zhruba 2,3 bilionu korun). Po zahrnutí dluhu Qualcommu činí hodnota nabídky 130 miliard dolarů. Převzetí by bylo největší technologickou akvizicí v historii. Akcie Broadcomu v reakci oslabily o 0,7 procenta.

Optimismus investorům dodal minulý týden republikánský návrh snížit sazbu daně z příjmů právnických osob z 35 na 20 procent a zrušit některé daňové úlevy pro firmy i jednotlivce.

Americký dolar dnes na devizových trzích stagnuje, ke koši měn se drží poblíž týdenního maxima. V růstu mu brání navrhovaná daňová reforma v USA a také nejistota kolem nového vedení centrální banky (Fed). Dolarový index, který měří výkon dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, krátce před 21:45 SEČ ztrácel 0,19 procenta na 94,76 bodu. Vůči japonskému jenu dolar ztrácel 0,26 procenta na 113,77 jenu, vůči euru byl prakticky beze změn na 1,1605 dolaru.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.