Americké akcie prudce posílily | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Americké akcie prudce posílily, investory lákají nižší ceny i sliby centrálních bank

Americké akcie prudce posílily, investory lákají nižší ceny i sliby centrálních bank
Logo společnosti Apple
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK, vaj

Akcie ve Spojených státech si na začátku týdne připsaly zisky kolem pěti procent poté, co minulý týden zažily největší týdenní propad od globální finanční krize v roce 2008. Investoři využili poklesu cen z minulého týdne k výhodným nákupům. Ujistila je vyjádření světových centrálních bank, že jsou připraveny přijmout opatření zaměřená na omezení ekonomických dopadů nového koronaviru. Indexy S&P 500 a Nasdaq vykázaly největší jednodenní zisk od 26. prosince 2018, z jednotlivých titulů zazářil Apple.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si připsal 5,09 procenta na 26 703,26 bodu. Širší index Standard & Poor's se zvýšil o 4,6 procenta a ondex technologického trhu Nasdaq přidal 4,5 procenta.

Akcie ve Spojených státech zažily minulý týden největší týdenní propad od globální finanční krize v roce 2008.

Glosa Terezy Zavadilové: Vzhůru do červené

Na jejich výprodeji se podílely obavy, že rychle se šířící onemocnění způsobené novým typem koronaviru může způsobit recesi. Aby dalšímu šíření paniky zabránili, vystoupili ale bankéři různých předních centrálních bank s vyjádřeními, že jsou připraveni podniknout nezbytné kroky.

Z jednotlivých titulů se výrazně dařilo technologické společnosti Apple. Dokázala se odrazit od dvouletého minima a připsat si 9,31 procenta. Indexu S&P 500 tak pomohla více než kterákoli jiná firma.

Na devizovém trhu dolar oslabil na šestitýdenní minimum. Investoři věří, že americká centrální banka (Fed) sníží na svém zasedání v polovině března základní úrokovou sazbu, aby zmírnila dopady šíření nového koronaviru na ekonomiku.

Krypto-graf týdne: Bitcoin dál bojuje o reputaci, jeho propad zaujal i Lukačoviče

Autor: ČTK, vaj
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!