Americké akcie v reakci na Powellova slova o dlouhé cestě k oživení propadly | E15.cz

Americké akcie v reakci na Powellova slova o dlouhé cestě k oživení propadly

Americké akcie zažily nejvyšší procentní pokles za tři měsíce.
Americké akcie zažily nejvyšší procentní pokles za tři měsíce.
• 
ZDROJ: Profimedia

ČTK, vku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Akcie ve Spojených státech ve středu oslabily a zažily nejvyšší procentní pokles za tři měsíce. Reagovaly tak na propad výrobce letadel Boeing a úpravy pozic hedgeových fondů, kterými se fondy snažily zmírnit ztráty z některých spekulativních obchodů. Pokles se ještě více prohloubil po zveřejnění prohlášení šéfa centrální banky USA (Fed) Jeroma Powella o tom, že Ameriku čeká dlouhá cesta k oživení.

Index Dow Jones klesl o 633,87 bodu, tedy 2,05 procenta, na 30 303,17 bodu. Širší index Standard & Poor's 500 oslabil o 98,85 bodu, čili 2,57 procenta, na 3750,77 bodu. Index technologického trhu Nasdaq se snížil o 355,47 bodu, neboli 2,61 procenta, na 13 270,60 bodu.

Fed ve středu podle očekávání nechal svoji základní jednodenní úrokovou sazbu téměř na nule a nezměnil své měsíční nákupy dluhopisů. Znovu se také zavázal udržet tyto pilíře ekonomiky v platnosti až do doby, dokud se ekonomika plně nezotaví z recese způsobené pandemií.

Akcie výrobce letadel Boeing v reakci na reportované výsledky hospodaření za loňský rok klesly. Firma vykázala rekordní ztrátu a odložila výrobu nového letounu kvůli pandemii a problémům s letadly 737 MAX. Akcie Microsoftu naopak v reakci na úterní výsledky hospodaření posílily.

Akcie prodejce videoher GameStop a provozovatele kin AMC Entertainment Holdings ve středu více než zdvojnásobily svoji hodnotu. Pokračují tak v prudkém růstu v tomto týdnu způsobeném amatérskými investory. Tento růst přiměl některé fondy spekulující na pokles akcií zrušit své ztrátové sázky, píše Reuters.

Americký dolar posílil. Investoři se kvůli rostoucím obavám z dopadů pandemie COVID-19 na ekonomiku a zhoršení prognózy růstu německé ekonomiky odvrátili od rizikovějších měn, což nahrává dolaru.

Dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, posílil o 0,5 procenta na 90,65 bodu. Euro vůči dolaru oslabilo o 0,5 procenta na 1,2105 dolaru. 

Autor: ČTK, vku

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah