Bitcoin vystoupal na nový rekord, s kryptoměnou začala počítat i derivátová burza | E15.cz

Bitcoin vystoupal na nový rekord, s kryptoměnou začala počítat i derivátová burza

Bitcoin vystoupal na nový rekord, s kryptoměnou začala počítat i derivátová burza
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia

ČTK

Na nový rekord 6450 dolarů (142 287 korun) se dnes vyšplhal kurz kybernetické měny bitcoin. Reagoval tak na úterní oznámení burzovního operátora CME Group Inc, že hodlá ve čtvrtém čtvrtletí zahájit obchodování s termínovými kontrakty na tuto kryptoměnu.

Hodnota bitcoinu letos vzrostla už šestinásobně, přičemž jen od poloviny září se více než zdvojnásobila. Dnes na lucemburské burze po zahájení přidávala 0,3 procenta.

Bitcoin vznikl v roce 2009 jako alternativa oficiálních měn a během let se prosadil jako přední kybernetická měna světa. Vytváří ji síť počítačů se specializovaným softwarem, naprogramovaným tak, aby uvolňoval nové virtuální mince stabilním a postupně se zpomalujícím tempem.

Karel Fillner: Bitcoiny si schovejte pod zámek

Protože není pod kontrolou žádné centrální banky a dá se snadno přesouvat, často měnu využívají i ti lidé, kteří se chtějí skrýt před dohledem úřadů.

Všechny články o bitcoinu najdete zde >>>

Kurz bitcoinu je ve srovnání s oficiálními měnami velmi rozkolísaný a snadno podléhá spekulacím. Na rozdíl od běžných měn za sebou nemá žádnou reálnou oporu v podobě ekonomiky, na jejíž výkon by byl navázán.

Podívejte se, jak rostla hodnota bitcoinu v průběhu let:

720p 360p
Bilance - Bitcoin
Držitelé bitcoinů získali nové digitální mince. Obchodování s nimi je ale může přijít draho

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud