Buffett: Čím jsou akcie níž, tím víc jich koupím | E15.cz

Buffett: Čím jsou akcie níž, tím víc jich koupím

Warren Buffet
Warren Buffet
• 

bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Známý americký investor Warren Buffett jde v duchu své tradice proti vývoji na trhu a zatímco ostatní prodávají, on kupuje. I současné krizi proto uvažuje o nákupu akcií nebo i celých firem. Podobná investice mu už vyšla například s bankou Goldman Sachs, které půjčil na vrcholu krize v roce 2008.

„Čím více věci (akcie) padají, tím více nakupuji. Teď jsme ve fázi nakupování,“ řekl Buffett americkému magazínu Fortune. Konkrétnější ale nebyl, dodal pouze, že v úvahu připadají kromě akcií i velké firmy.

V současných krocích se odráží Buffettovo heslo ,,buď ostražitý, když jsou ostatní chamtiví, a buď chamtivý, když jsou ostatní ostražití“. Přesto ale finančník přiznává, že situace není až tak jednoduchá. „Chamtivost a strach nelze srovnávat. Strach je okamžitý, pronikavý a intenzivní. Chamtivost je pomalejší. Strach vás ochromí,“ vysvětlil.

Když byl dotázán na nedávné snížení výhledu jeho Berkshire Hathaway, k němuž se odhodlala agentura Strandard & Poor’s, reagoval tak, že krok agentury je logický. „Před nějakou dobou prohlásili, že pokud změní rating vlády, sníží také výhled některých pojišťoven, pokud vlastní hodně vládních dluhopisů.“ Přesto ale s rozhodnutím agentury nesouhlasí. „Americké dluhopisy jsou stále na třech áčkách.“ Buffett nedávno uvedl, že jeho společnost má ve státních bondech přes 40 miliard dolarů.

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.