Burzovní výhled 23. 4. - 27. 4. 2012 | E15.cz

Burzovní výhled 23. 4. - 27. 4. 2012

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

investicniweb.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
První kolo francouzských prezidentských voleb, zasedání Fedu, pokračující výsledková sezóna a záplava důležitých makročísel včetně amerického HDP - investoři se v novém týdnu opravdu nudit nebudou. Úvod týdne mohou ovlivnit i údaje ze zpracovatelského sektoru v Číně a výsledky zasedání G-20 ve Washingtonu, kde se v závěru uplynulého týdne mluvilo o zpomalení oživení v USA a pokračující dluhové krizi v eurozóně.

Wall Street

Americké akciové trhy za týden předvedly několik zajímavých denních pohybů, ale nebýt výrazného poklesu akcií Applu, zakončily by všechny hlavní indexy celý týden v plusu (Dow +1,39 procenta, S&P 500 +0,60, Nasdaq -0,39 procenta).

Z technického pohledu jsou trhy na rozcestí. „Cena je nyní na 50denním klouzavém průměru a zároveň na rostoucí trendové čáře, kterou tvoří říjnové a prosincové minimální ceny. Korekce ze začátku dubna se na ní také zastavila. Další supporty jsou na hladinách 1 370 a na 1 340,“ napsal v pravidelném komentáři pro Investiční web opční obchodník Josef Košťál.

V příštím týdnu bude na amerických trzích velice živo. Čeká se vrchol výsledkové sezóny, řada makrodat v čele s HDP a zasedání centrální banky Fed.

Ben Bernanke & spol. nebudou hýbat se sazbami, podstatný ovšem bude komentář a jakýkoli náznak dalšího možného kvantitativního uvolňování (QE3). V posledních týdnech se makrodata z USA přece jen mírně zhoršovala, například týdenní žádosti o podporu, trhy ovšem mnohdy reagovaly růstem právě s nadějí v další záplavu dolarů.

datum událost
23-27/4 Výsledková sezóna (Apple, US Steel, ConocoPhillips, 3M, Boeing, Caterpillar, United Technologies, PepsiCo, Amazon.com, Exxon Mobil, Ford, Procter & Gamble, Merck)
24/4 Spotřebitelská důvěra
24/4 Index cen domů S&P/Case-Shiller
24/4 Prodeje nových domů
24- 25/4 Zasedání Fedu, rozhodnutí o sazbách, komentář k vývoji americké ekonomiky
25/4 Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby
26/4 Týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti
26/4 Pokračující prodeje domů
27/4 HDP a osobní spotřeba za 1. čtvrtletí 2012
27/4 Index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity

Z makrodat budou vedle dat z nemovitostního a pracovního trhu hrát páteční čísla o vývoji HDP v prvním kvartálu. Čeká se růst o 2,2 procenta po růstu o 3 procenta na konci loňského roku. Důležité budou i objednávky zboží dlouhodobé spotřeby a páteční index důvěry Michiganské univerzity.

Výsledková sezóna amerických společností bude pokračovat třetím týdnem. Ze 106 firem z indexu S&P 500, které dosud reportovaly, jich 83 procent překonalo odhady analytiků. „Pokud by se toto číslo udrželo, šlo by z pohledu míry překvapení o nejlepší výsledkovou sezonu za uplynulé tři roky,“ říká John Butters, výsledkový analytik FactSet Research. (Zdroj: MarketWatch)

Velké banky již své výsledky zveřejnily a v rámci sektorů překonaly odhady nejvýrazněji. Nová regulace se odsouvá o dva roky, což bankám krátkodobě jistě bude nahrávat. Slovo si po velkých štikách vezmou menší regionální banky, pro americké spotřebitele, hybatele ekonomiky, možná ještě podstatnější.

Vedle nich čeká investory záplava čísel od firem jako Apple, Exxon Mobil, Caterpillar, Boeing, Ford, PepsiCo nebo Procter & Gamble. Hlavně úterní čísla Applu mohou zahýbat z celými indexy, protože v nich má firma díky své rychle narostlé hodnotě obrovskou váhu.

Autor: investicniweb.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah