Hampl míří do čela poradenské firmy KPMG | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Bývalý viceguvernér Hampl posílí KPMG, nahradí Zdeňka Tůmu

ČTK

Českou kancelář poradenské firmy KPMG posílí od září ekonom Mojmír Hampl, který byl v letech 2008 až 2018 viceguvernérem České národní banky. Převezme odpovědnosti bývalého guvernéra centrální banky Zdeňka Tůmy a povede poradenské služby pro finanční sektor, informovala firma KPMG. Tůma by se měl od poloviny října stát předsedou dozorčí rady ČSOB.
 

Hampl před působením v ČNB byl ekonomem v České spořitelně a ve vedení České konsolidační agentury. Je členem představenstva České společnosti ekonomické a zasedá ve správní radě Institutu pro ekonomické vzdělávání, jehož je spoluzakladatelem.

Hampl vystudoval Národohospodářskou fakultu Vysoké školy ekonomické v Praze, kde také získal doktorát. Dále absolvoval postgraduální studium ekonomie na britské univerzitě v Surrey. Působí jako vědecký pracovník v Centru pro systémová rizika na London School of Economics a pravidelně přednáší na vysokých školách a odborných fórech.

KPMG zahájila svou činnost v Česku v roce 1990, nyní má více než 1100 zaměstnanců a kanceláře v Praze, Brně, Ostravě a Českých Budějovicích. Společnost poskytuje služby auditu, daní, poradenství a práva. Celosvětová síť KPMG má více než 207 tisíc odborníků, kteří působí ve 153 státech světa.

Bankám přibývá byrokracie, počet hlášení regulátorům prudce vzrostl trojnásobně
Zahraniční matky bank vydělávají na politice České národní banky

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!