Cena je příliš nízko. Anthony Denny pozastavil prodej svých akcií AAA Auto | E15.cz

Cena je příliš nízko. Anthony Denny pozastavil prodej svých akcií AAA Auto

Anthony Denny
Anthony Denny
• 
ZDROJ: E15

ČTK, nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Většinový vlastník skupiny autobazarů AAA Auto Anthony Denny přerušil prodej svého majoritního balíku svých akcií. Důvodem je situace na kapitálovém trhu. Denny se podíl snažil prodat od loňského srpna.

Denny je v současné době konečným vlastníkem zhruba 77 procent společnosti. Zbytek se obchoduje na burzách v Praze a Budapešti. V době oznámení záměru prodat většinový podíl na konci loňského srpna se cena akcií pohybovala pod 20 korunami, v současnosti je to 24,50 koruny za cenný papír.

„Musím konstatovat, že platí oznámení o přerušení formálního prodejního procesu na dobu neurčitou a zatím nemáme od pana Dennyho žádný signál o změně,“ uvedla generální ředitelka AAA Karolína Topolová. Pětiletý vývoj ceny akcií AAA Auto

Pětiletý vývoj ceny akcií AAA Auto Autor:
Přerušení prodeje podle Topolové umožní plně se soustředit na další zdokonalování výkupních a prodejních procesů a rychleji realizovat strategii zdokonalení komunikace se zákazníky. Ta již za první půlrok vedla ke zvýšení návratnosti zákazníků na současných třicet procent.

AAA Auto Denny založil v roce 1992 a jejím generálním ředitelem byl do loňského července, kdy předal řízení současné šéfce Karolíně Topolové. AAA Auto loni prodala 51.364 ojetých automobilů, což je meziroční nárůst o 14,6 procenta. Provozuje 30 poboček v Česku, na Slovensku a v Rusku. V příštích třech letech se chce vrátit do Maďarska a Polska a vstoupit na Ukrajinu.

Autor: ČTK, nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah