Icahn prodal svůj podíl v Lyftu, jeho necelá tři procenta získal Soros | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Icahn prodal svůj podíl v Lyftu, jeho necelá tři procenta získal Soros

ČTK

Miliardářský investor Carl Icahn prodal svůj podíl 2,7 procenta na provozovateli alternativní taxislužby Lyft Georgovi Sorosovi, stalo se tak ještě před vstupem firmy na akciovou burzu. S odvoláním na zdroje obeznámené se situací to uvedl list The Wall Street Journal. Hodnota transakce není známa, nicméně při ceně primární nabídky akcií (IPO) se pohybuje na úrovni 550 milionů dolarů (12,6 miliardy korun).

Proč Icahn podíl prodal právě teď, není jasné, nicméně podíl na Lyftu držel zhruba čtyři roky, a to je na něho relativně dlouhá doba, podotkl WSJ. Icahn, který málokdy investuje do soukromých společností, byl údajně nespokojen s plánem Lyftu udělit svým dvěma zakladatelům při hlasování prakticky majoritu.

Carl Icahn investoval v roce 2015 do Lyftu, jehož hodnota činila 2,5 miliardy dolarů, zhruba 100 milionů a později přidal dalších 50 milionů. Emisní cena akcií Lyftu nyní činila 72 dolarů, což celý podnik ohodnotilo na 24,3 miliardy dolarů.

Po růstu o 8,7 procenta při debutu v pátek minulého týdne akcie Lyftu v dalších dnech oslabily. V pondělí ztratily 12 procent, ve středu pak mírně stouply o 1,5 procenta na 70 dolarů.

Akcie, měny & názory Michala Tomeše: Lyft zaujal. Zatím
Sázka na mileniály bez aut. Burziáni ohodnotili Lyft na 24 miliard dolarů

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!