Koronavirus sráží japonské akcie | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Japonská burza padá kvůli koronaviru, Fujifilm na něm naopak vydělává

Štěpán Bruner

Štěpán Bruner

Akcie japonského konglomerátu Fujifilm Holdings prudce vyletěly vzhůru. Reagovaly tak na víkendové prohlášení japonského ministra zdravotnictví Kacunobua Katóa, že země plánuje doporučit používání léku Avigan, který Fujifilm vyrábí, na léčení koronaviru Covid-19. Ostatní japonské akcie kvůli obavám z koronaviru naopak klesají.

Fujifilm na tokijské burze posiloval až o 8,8 procenta na 5853 jenů (1229 korun). Celá burza se přitom vydala opačným směrem, index Topix ztratil 4,2 procenta, což je největší jednodenní propad od prosince 2018. Akcie na ministrovo prohlášení reagují až nyní, protože v pondělí byla burza zavřená kvůli státnímu svátku.

Japonská vláda už společnost požádala, aby navýšila dodávky léku. Fujifilm nyní uvažuje o zvýšení tempa výroby, řekl podle agentury Bloomberg mluvčí společnosti Takahiro Taguči. Avigan byl dříve používán při léčbě eboly. Ministr zdravotnictví uvedl, že lék při testech vykázal pozitivní výsledky u mírných případů koronaviru a u asymptomatického průběhu onemocnění.

Vývoj akcií Fujifilmu v posledním roce

Vývoj akcií Fujifilmu v posledním roceVývoj akcií Fujifilmu v posledním roceAutor: Tradingeconomics.com

Fujifilm v minulosti japonské vládě dodal zásobu aviganu pro dva miliony lidí pro případ epidemie chřipky nebo nových virových onemocnění.

Koronavirus si již v Japonsku vyžádal 12 obětí, nemocí se nakazilo 160 lidí. Oficiální čísla nezahrnují případy z výletní lodi Diamond Princess, na kterou japonské úřady uvalily karanténu. Nemocí se na lodi nakazily stovky lidí, čtyři z nich již zemřeli.

Koronavirus a český byznys: dodávky televizorů a čističek vzduchu z Číny už začaly váznout
Bezpečnostní rada kvůli koronaviru nedoporučuje cesty na sever Itálie. V karanténě je třicítka Čechů

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!