KIT digital chce přesunout akcie z Prahy do Londýna | E15.cz

KIT digital chce přesunout akcie z Prahy do Londýna

KIT digital
KIT digital
• 

ČTK, bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost KIT digital, která se zabývá vývojem programů pro distribuci internetového videa, plánuje přesunout obchodování svých akcií z pražské burzy na trh v Londýně. Hlavním trhem zůstane americký NASDAQ. Firma to uvedla na svých stránkách.

Přesun na londýnskou burzu by se měl uskutečnit do konce druhého čtvrtletí, bude ale záležet na rozhodnutí příslušných úřadů. Od tohoto kroku si firma slibuje lepší dostupnost cenných papírů pro investory. Akcie obchodované v Londýně budou směnitelné za americké cenné papíry firmy.

Firma rovněž oznámila, že loni zvýšila ziskovost o 30 procent a splnila plánované cíle. Pro letošní rok zvýšila výhled tržeb z 300 na 320 milionů dolarů a čistého zisku na akcii z 1,45 na 1,53 dolaru. Tempo organického růstu by letos mělo dosáhnout 25 procent.

KIT také dokončila koupi společnosti Sezmi Corporation, která se zabývá poskytováním služeb v oblasti širokopásmového televizního vysílání, za 27 milionů dolarů. „Celkově považujeme podmínky akvizice za příznivé pro cenu akcií,“ myslí si analytik společnosti Patria Finance Tomáš Tomčány. Firma dodala, že i díky této akvizici zvyšuje svůj odhad tržeb na příští rok z 300 na 320 milionů dolarů.

KIT digital je předním světovým poskytovatelem řešení pro správu videí prostřednictvím protokolu IP a má přes 2450 firemních zákazníků ve více než 50 zemích světa. Podnik má své hlavní pobočky v Praze a New Yorku.

Vývoj akcií KIT digital od vstupu firmy na burzu:

Vývoj akcií KIT digital od vstupu firmy na burzu Autor: E15

Autor: ČTK, bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah