Letitá jistota. Miliardář Buffet dál sází na Coca-Colu a American Expres | E15.cz

Letitá jistota. Miliardář Buffet dál sází na Coca-Colu a American Expres

Letitá jistota. Miliardář Buffet dál sází na Coca-Colu a American Expres
Warren Buffett
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Americká společnost Berkshire Hathaway miliardáře Warrena Buffetta by byla ochotna prodat své velké investice v American Express, Coca-Cole a dalších firmách, pokud by zjistila, že existují výrazně lepší volby. Nyní má ale stále důvěru v tyto společnosti. Řekl to Buffett v rozhovoru s televizní stanicí CNBC.

Berkshire Hathaway drží velké podíly v American Express a Coca-Cole desetiletí. V případě jejich prodeje by musela zaplatit vysoké daně ze zisku. Buffett dodal, že i daňové dopady jsou faktorem, který má vliv na jeho rozhodnutí.

V současnosti vlastní Buffettova firma ve finanční společnosti American Express 15 procent. V nápojovém gigantu Coca-Cola pak devět procent, napsala agentura AP.

Berkshire Hathaway o víkendu uvedla, že v prvním čtvrtletí zvýšila čistý zisk o osm procent na 5,6 miliardy dolarů. K růstu čistého zisku přispěla transakce, v jejímž rámci společnost Berkshire vyměnila svůj podíl ve firmě Procter & Gamble za kontrolu nad výrobcem baterií Duracell. Provozní zisk nicméně podle předběžných údajů klesl o 12 procent na 3,7 miliardy dolarů, a to kvůli slabým výsledkům železničních a pojišťovacích aktivit.

Skupina Berkshire Hathaway ovládá více než 80 dceřiných společností, které podnikají v různých odvětvích, včetně pojišťoven, železničních, energetických, potravinářských, oděvních a realitních firem. Pětaosmdesátiletý Buffett řídí Berkshire od roku 1965 a díky svým úspěšným investicím si vysloužil přezdívku „věštec z Omahy“. Podle letošního žebříčku časopisu Forbes je Buffett třetím nejbohatším člověkem na světě.

Autor: ČTK
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!