Londýnská burza pozastavila obchodování s akciemi NWR | E15.cz

Londýnská burza pozastavila obchodování s akciemi NWR

Londýnská burza pozastavila obchodování s akciemi NWR
Budova londýnské burzy LSE
• 
ZDROJ: CC BY SA 2.0: Elias Gayles via Flickr

ČTK

Pražská a varšavská burza zpracovává požadavek těžební společnosti NWR na zastavení obchodování s akciemi společnosti. Na londýnské burze už bylo obchodování pozastaveno. Na pražském akciovém trhu akcie aktuálně padají o 30 procent na sedm haléřů.

„Dnes se s akciemi NWR normálně obchoduje, protože jsme žádost emitenta o pozastavení obchodování dostali až v průběhu dne,“ řekl mluvčí pražské burzy Jiří Kovařík. Cílem burzy je podle něj to, aby investoři mohli reagovat na nastalou situaci firmy. „O dalším postupu budeme informovat po ukončení dnešního obchodování a jeho vyhodnocení,“ dodal.

Akcie NWR na pražské burze Zdroj: euroinvestor.com

Cenné papíry reagují na vývoj v těžební společnosti OKD, která v úterý podala k soudu sama na sebe insolvenční návrh. Spojila ho s návrhem na reorganizaci. Firma nemá dost peněz na to, aby mohla splácet své závazky. NWR je majitelem OKD.

Podle agentury Reuters pravděpodobným dopadem insolvence OKD bude, že zbytek skupiny NWR bude řádně rozpuštěn nebo rozdělen, a pokud se tak stane, lze očekávat minimální nebo nulové výnosy pro akcionáře NWR.

Už v úterý reagovaly akcie NWR propadem i o více než 40 procent. Nakonec zakončily obchodování se ztrátou 16,67 procenta na 0,1 Kč. Dnes opět zamířily strmě dolů, propadaly se až o 30 procent.

Akcie NWR na londýnské burze Zdroj: euroinvestor.com

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!