Pražská burza: Pád bankovních titulů ji stáhl do červených čísel | E15.cz

Pád bankovních titulů stáhl pražskou burzu do červených čísel

Pád bankovních titulů stáhl pražskou burzu do červených čísel
robot
• 
ZDROJ: E15.cz

E15.cz

Pražská burza zamířila do červených čísel. Index PX klesl o 0,73 procenta na 861,69 bodu. Nedařilo se především bankám. Akcie rakouské skupiny Erste Group Bank oslabily o 3,06 procenta, výrazně ztratily i akcie Komerční banky a Monety.

Z dvanácti hlavních titulů pražské burzy dnes šest zakončilo obchodování v mínusu, další jedna emise stagnovala. Největší pokles vykázaly akcie rakouské skupiny Erste Group Bank, které propadly o 3,06 procenta na 495 korun. Akcie Erste tak obrátily po úterním výrazném růstu.

K dalším ztrátovým titulům na pražské burze se zařadily akcie společnosti Komerční banka, které padly o 2,61 procenta na 486 korun. Zároveň během dne hodnotou 486 korun překročily své šestiměsíční minimum ze září 2020.

Oproti tomu nejvýraznějšího růstu dosáhly cenné papíry českého vývojářského domu Avast, které si polepšily o 1,94 procenta na 155 korun. K dalším emisím, které posílily, patří i Stock. Akcie si polepšily o 1,37 procenta na 59,30 korun.

Tato zpráva je generována softwarem za pomoci prvků umělé inteligence v rámci projektu TAČR.

Autor: E15.cz
 

Podpořte E15 v anketě Křišťálová lupa

Deník E15 byl nominován v anketě Křišťálová Lupa 2020 o nejlepší zpravodajský web v Česku. Podpořte nás svým hlasem - ZDE.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!