Pád burzy pokračuje, akcie ČEZ jsou po osmi letech pod 500 korunami | E15.cz

Pád burzy pokračuje, akcie ČEZ jsou po osmi letech pod 500 korunami

ČEZ
ČEZ
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK, nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pod psychologickou úroveň 900 bodů se dostal hlavní index pražské burzy. Ten v pátek odepsal 2,3 procenta a klesl na 877,53 bodu. Ovlivnil to především propad cenných papírů energetické společnosti ČEZ, které se dnes poprvé obchodovaly bez práva na dividendu z loňského zisku.

Akcie ČEZ spadly o 7,94 procenta na 474 korun. Titul se poprvé po osmi letech dostal pod 500 korun za kus, uvedl Josef Němý z Komerční banky.

Josef Kohout z Patria Finance upozornil, že kandidátka na premiérku za ODS Miroslava Němcová dnes v médiích prohlásila, že kolem rozšíření jaderné elektrárny Temelín je hodně otazníků a celý projekt nejspíš bude stát více než odhadovaných až 300 miliard korun, ale za její vlády by tendr určitě pokračoval. „Závěrečná seance týdne proběhla na pražské burze opět v režii prodejních objednávek a úprav vah jednotlivých titulů v indexu PX a CECE,“ uvedl Kohout.

Pětiletý vývoj ceny akcií ČEZ na pražské burze

Graf 21. 6. 2013. Autor: nosek.mn@gmail.com

Burzu do červených čísel táhly také akcie Erste Bank, zlevnily o více než čtyři procenta na 570 korun. Cena akcií pojišťovny VIG klesla o 1,58 procenta na 935 korun a akcie prodejce ojetých aut AAA Auto ztratily 1,25 procenta na 23,75 koruny. Dařilo se naopak akciím Komerční banky, které se zhodnotily o 1,40 procenta na 3539 korun.

Předchozí ztráty korigovaly akcie těžařské firmy NWR, dnes rostly o 4,41 procenta na 21,30 koruny a podle Němého se tak odpoutaly od historického minima. Akcie NWR jsou se ztrátou 25,3 procenta jasným poraženým týdne, dodal Kohout. Titulu podle něj nepomohla ani informace o přerušení produkce ve společnosti Evraz Vítkovice Steel od července až do poloviny srpna. O výrazných 4,24 procenta na 61,50 koruny si polepšily také akcie developera Orco. Cena akcií mediální firmy CME stoupla o 3,22 procenta na 65,65 koruny.

Autor: ČTK, nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.