Perspektivní akcie pro rok 2021: potáhnou to zase technologie | E15.cz

Perspektivní akcie pro rok 2021. Tyto technologické firmy mají růst o 25 procent

Patrik Borýsek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Podle analytiků investiční společnosti Wedbush by i díky vakcíně měl být příští rok opět příznivý pro vybrané technologické akcie. Pojďme se na ně podívat.

Analytici společnosti Wedbush Daniel Ives a Strecker Backe vybrali níže uvedené akciové tituly jako perspektivní pro příští rok. Potenciál v technologiích viděli už v březnu. Vzpomeňme, že tehdy doporučovali nakoupit například akcie Microsoftu, Applu, Tesly, Adobe či společnosti DocuSign. Od té doby pak tento segment skutečně zažil rapidní růst. 

Růstu i v dalších měsících se dle nich dočkají akcie spojené s prací na dálku, kyberbezpečností a s cloudovými řešeními. Dobře si má vést i skupina FAANG, tedy společnosti Facebook, Apple, Amazon, Netflix a Google. 

Níže již vybrané akciové „hity“ pro příští rok:

Uber

Analytici odhadují postupný návrat pracovníků do kanceláří, což má podpořit růst Uberu i níže uvedeného Lyftu. Uber na jaře spadl na bezmála 14 dolarů za akcii, od té doby vzrostl na současných 52 dolarů.

Lyft

Po Uberu je Lyft s tržním podílem okolo 30 procent druhou největší firmou ve Spojených státech nabízející přepravu osob. Letos na jaře zažil pád z 53 dolarů za akcii na necelých 15 dolarů. Aktuálně cena osciluje kolem 50 dolarů za akcii. 

Tesla

Miláček trhů má příští rok pokračovat v růstu. Jedni Teslu nazývají bublinou, druzí technologickým šampionem a vizionářskou firmou. Tesla letos oznámila stěhování do Texasu i stavbu nových továren. Před pár dny také vstoupila do prestižního indexu S&P 500.

Na počátku roku se její akcie obchodovaly za cenu 86 dolarů (uvádíme v ceně po splitu, tedy rozdělení na pětinu původní ceny výměnou za více kusů akcií), aktuálně jedna akcie stojí 670 dolarů. Investoři velebící a požadující v akciových titulech pevný fundament nechápou a ťukají si na čelo, milovních budoucnosti, elektroaut a Elona Muska tleskají a věští další růst. 

Cerence

Cerence vyvíjí hlasové asistenční služby pro automobilový průmysl. Jejími klienty jsou Daimler, Toyota, BMW, PSA Groupe, Hyundai a mnoho dalších automobilek. „Se svými více než tisíci patenty se Cerence nachází ve zhruba 300 milionech aut. Jejich technologií je osazeno kolem poloviny nově vyrobených vozů,“ uvádí analytik Daniel Ives důvody pro víru v úspěch této firmy.

Nuance Communications

Rozpoznávání lidské řeči, biometrické zabezpečení a umělá inteligence, to jsou oblasti, kterými se zabývá společnost Nuance Communications se sídlem v americkém Massachusetts. Její akcie zažívají od počátku roku takřka lineární růst s výjimkou propadu na jaře. Od tehdejšího minima 13,50 dolaru za akcii se dostali na nynějších zhruba 43 dolarů za akcii. 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah