Pražská burza posílila, dařilo se Avastu a likérce Stock | E15.cz

Pražská burza posílila, dařilo se Avastu a likérce Stock

Pražská burza v daný obchodní den posílila, proto má náš "robot" dobrou náladu
Pražská burza v daný obchodní den posílila, proto má náš "robot" dobrou náladu
• 
ZDROJ: E15.cz

E15.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Pražská burza mírně posílila. Index PX si připsal 0,23 procenta na 1058,47 bodu. Nejvýznamněji přispěly akcie počítačové firmy Avast, které se podílejí na PX indexu aktuálně 17,27 procenty, ziskem 1,37 procenta. Z jedenácti hlavních titulů pražské burzy dnes čtyři zakončily obchodování v plusu, další tři emise stagnovaly.

Nejvýraznější nárůst zaznamenaly akcie likérky Stock. V závěru obchodování byla jejich cena 83,30 korun, což bylo o 2,97 procenta více než na počátku dne. Dále pak rostly cenné papíry technologické společnosti Avast o 1,37 procenta na 140,35 korun.

Nárust zaznamenaly také akcie pojišťovny VIG, které posílily o 0,34 procenta na 597 korun. Svou změnou tak přerušily jednodenní stagnaci.

Oproti tomu největší pokles vykázaly akcie rakouského bankovního domu Erste Group Bank, které klesly o 0,47 procenta na 723,40 korun. Dále pak padaly cenné papíry bankovní společnosti Moneta o 0,38 procenta na 77,70 korun.

Tato zpráva je generována softwarem za pomoci prvků umělé inteligence v rámci projektu TAČR.

Autor: E15.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.