Pražská burza už čtyři dny klesá | E15.cz

Pražská burza už čtvrtým dnem klesá, přispěly bankovní společnosti

Pražská burza už čtvrtým dnem klesá, přispěly bankovní společnosti
robot
• 
ZDROJ: E15.cz

E15.cz

Pražská burza už čtyři dny ztrácí. Index PX odepsal 1,13 procenta na 873,66 bodu. Nejvýznamněji přispěly akcie rakouské skupiny Erste Group Bank, které poklesly o 3,5 procenta, společnosti Komerční banka, které poklesly o 2,08 procenta a bankovní společnosti Moneta, které poklesly o 1,7 procenta.

Společně se podílejí na PX indexu 8,18 procenty. Nejvýraznější nárůst zaznamenaly akcie telekomunikační společnosti O2 a výrobce netkaných textilií PFNonwovens.Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Z dvanácti hlavních titulů pražské burzy osm zakončilo obchodování v mínusu, další jedna emise stagnovala. Největší pokles hodnoty postihl akcie rakouské bankovní skupiny Erste Group Bank, a to o 3,5 procenta na 518 korun.

Nedařilo se ani akciím finančního domu Komerční banka. Klesají už pět dní. Už čtyři dny překonávávají své pětiměsíční minimum, když přes den jejich hodnota poklesla až na 494,5.

Oproti tomu nejvýraznějšího růstu dosáhly cenné papíry telekomunikační společnosti O2, které si polepšily o 2,53 procenta na 223 korun. Zároveň během dne hodnotou 223 korun překročily své čtyřměsíční maximum z ze září 2020. K dalším emisím, které posílily, patří i PFNonwovens. Akcie si polepšily o 0,53 procenta na 764 korun.

Tato zpráva je generována softwarem za pomoci prvků umělé inteligence v rámci projektu TAČR.

Autor: E15.cz
 

Podpořte E15 v anketě Křišťálová lupa

Deník E15 byl nominován v anketě Křišťálová Lupa 2020 o nejlepší zpravodajský web v Česku. Podpořte nás svým hlasem - ZDE.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!