Provozovatel F1 může zahájit přípravy ke vstupu na burzu | E15.cz

Provozovatel F1 může zahájit přípravy ke vstupu na burzu

Ferrari řízené Fernandem Alonsem
Ferrari řízené Fernandem Alonsem
• 
ZDROJ: F1-site.com

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Burza v Singapuru schválila provozovateli automobilových závodů F1 plán přípravy ke vstupu na trh. Společnost Formula One chce získat až tři miliardy dolarů (skoro 60 miliard korun) a podle zdrojů agentury Reuters bude moci s prezentací primární veřejné nabídky (IPO) začít hned v úterý, tedy 22. května.

Zdroje blízké přípravám uvedly, že upisovací cena by mohla být stanovena do konce června. Firma a její bankéři ale nejprve musí absolvovat sérii schůzek s investory, kde budou zjišťovat, jaký bude o nabídku zájem.

Pokud všechno půjde hladce, bude IPO společnosti Formula One patřit letos k největším. Nedosáhne sice velikosti nabídky akcií Facebooku, který minulý týden získal 18,4 miliardy dolarů, Facebook byl ale co do velikosti nabídky výjimečný.

Společnost Formula One zajišťuje závody vozů formule 1, kterých je 20 do roka a které na televizních obrazovkách vždy sleduje až půl miliardy lidí. Kontrolu nad podnikem má s podílem 63,4 procenta akcií fond soukromého kapitálu CVC Capital Partners.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.