Schváleno: AAA Auto stáhne akcie z veřejných trhů | E15.cz

Schváleno: AAA Auto stáhne akcie z veřejných trhů

AAA Auto
AAA Auto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Mimořádná valná hromada skupiny autobazarů AAA Auto podle očekávání schválila stažení akcií z burzy v Praze a Budapešti a pověřila představenstvo jejich zpětným odkupem. Návrh podal zakladatel Anthony Denny, který aktuálně drží 77,6 procenta akcií.

Úmysl vykoupit vlastní akcie obchodované na kapitálových trzích ohlásil zakladatel společnosti Denny v polovině února. Krok souvisí s jeho záměrem prodat majoritní podíl firmy; strategičtí investoři totiž podle předběžných jednání preferují investici do AAA jako do soukromé společnosti.

K odkupu zatím firma neoznámila žádné podrobnosti; sdělila pouze, že vlastníci budou moci akcie nabídnout od 8. dubna a výkup skončí 7. června.

AAA Auto uvedla své akcie na trh v rámci primární emise v roce 2007. Upisovací cena 28,1 procenta akcií se vyšplhala na 55,1 korun za kus a Denny tak na rozvoj společnosti získal 1,1 miliardy korun. V současnosti se akcie společnosti obchodují kolem 24 korun a cena při odkupu by podle odhadů analytiků mohla být okolo 23 korun.

AAA Auto provozuje 30 poboček v Česku, na Slovensku a v Rusku. Skupina loni zvýšila prodej o 15 procent na 51 400 aut a zdvojnásobila zisk na 22,3 milionu eur. Letos plánuje návrat na maďarský trh.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.