Tesla v tržní kapitalizaci překonala Facebook | e15.cz

Tesla v tržní kapitalizaci překonala Facebook, je pátou nejhodnotnější firmou na Wall Street

Showroom Tesly ve švýcarském Bernu
Showroom Tesly ve švýcarském Bernu
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Tržní kapitalizace americké společnosti Tesla díky čtvrtečnímu výstupu ceny akcií podniku na další rekord poprvé překonala tržní kapitalizaci Facebooku. Tesla je tak nyní pátou nejhodnotnější firmou na Wall Street, uvedla agentura Reuters. Akcie Tesly, která se věnuje hlavně výrobě elektromobilů, loni zpevnily o více než 700 procent.

Ve čtvrtek se také výrazně zvýšil objem obchodů s akciemi Tesly. Jejich cena pak vzrostla o téměř osm procent na 816 dolarů, čímž se tržní kapitalizace firmy dostala na 774 miliard dolarů (16,6 bilionu korun). Akcie Facebooku posílily o dvě procenta a tržní kapitalizace činila 765 miliard dolarů.

Ve čtvrtek byly prodány a nakoupeny akcie Tesly zhruba za 39 miliard dolarů. To byl pro Teslu rekord a bylo to i více než u tří dalších nejvíce obchodovaných firem - Applu, Alibaby a Amazonu - dohromady.

Tesla se díky výraznému růstu ceny svých akcií v posledním roce stala nejhodnotnější automobilkou na světě, přestože její výroba je jen zlomkem výroby konkurentů, jako je Toyota, Volkswagen a General Motors.

Agentura Bloomberg také ve čtvrtek uvedla, že šéf Tesly Elon Musk se stal nejbohatším člověkem světa. Předstihl tak zakladatele internetové společnosti Amazon Jeffa Bezose.

Analytici podle ankety společnosti Refinitiv očekávají, že Tesla vykáže za celý loňský rok čistý zisk 1,2 miliardy dolarů. V případě automobilky General Motors očekávají čistý zisk 5,8 miliardy dolarů, v případě Facebooku pak 27,1 miliardy dolarů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah