Brusel vyšetřuje velký železniční kartel. Bez komentáře, reagují ČD | E15.cz

Brusel vyšetřuje velký železniční kartel. Bez komentáře, reagují ČD

Brusel vyšetřuje velký železniční kartel. Bez komentáře, reagují ČD
Rakouské dráy
• 
ZDROJ: Ingolf, Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

ČTK

Evropská komise vyšetřuje několik železničních přepravců kvůli možným kartelovým dohodám. Komise oznámila, že koncem června uskutečnila ve vyšetřovaných firmách neohlášené prohlídky, jména podniků však nezveřejnila. Podle zdrojů agentury AFP se tyto prohlídky konaly v České republice, na Slovensku a v Rakousku. Mluvčí Českých drah se ke zprávě komise odmítla vyjádřit.

„Komise má obavy, že tyto podniky mohly uzavřít dohody s cílem vyloučit konkurenční provozovatele osobní železniční dopravy z trhu, což je v rozporu s antimonopolními pravidly Evropské unie,“ uvedla komise ve svém prohlášení. Kontroly se podle komise konaly 28. června.

Rakouská železniční společnost ÖBB uvedla, že je jedním z podniků, kde se kontroly uskutečnily. Kontroly podle AFP potvrdil rovněž slovenský antimonopolní úřad, neposkytl však žádné podrobnosti. „České dráhy se k činnosti a zprávám Evropské komise nevyjadřují,“ sdělila mluvčí Českých drah Radka Pistoriusova.

Změny na železnici: více vlaků vyšlou České dráhy i Leo Express

Podobné neohlášené kontroly jsou předběžným krokem při vyšetřování možného porušování antimonopolních pravidel a neznamenají, že dotyčné podniky se skutečně provinily, upozornila agentura Reuters.

Autor: ČTK
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!