Změny na železnici: více vlaků vyšlou České dráhy i Leo Express | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Změny na železnici: více vlaků vyšlou České dráhy i Leo Express

Změny na železnici: více vlaků vyšlou České dráhy i Leo Express
Rychlík Českých drah přijíždí do stanice Olbramovice (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: Stepan Bruner, E15

ČTK

Ode dneška platí na železnici letní jízdní řád. České dráhy například o jeden pár vlaků rozšíří ve všední dny spojení mezi Rumburkem a Novým Borem, přibude také jeden pár večerních vlaků mezi Prahou a Ostravou provozovaný společností Leo Express. V regionální dopravě čekají na cestující největší změny v Pardubickém kraji a Libereckém kraji.

Během letních prázdnin nebudou v Pardubickém kraji jezdit vlaky na trase mezi Chrudimí a Borohrádkem v úseku mezi Holicemi a Borohrádkem. Provoz se obnoví 1. září. Podobně na trati Česká Třebová - Dzbel nepojede trojice ranních vlaků mezi Moravskou Třebovou a Dzbelí a jeden pár vlaků v úseku Chornice - Dzbel. Naopak bude během prázdnin zavedený nový ranní spoj z Moravské do České Třebové.

V Libereckém kraji budou nově jezdit večerní spoje z Liberce do Semil a ze Staré Paky do Liberce i ve všedních dnech. Doposud tyto spoje jezdily jen o víkendu mezi Libercem a Turnovem. I v sobotu pojede nově noční spoj z Josefova Dolu do Smržovky a večerní spoj mezi Libercem a Harrachovem bude v pracovní dny vyjíždět už z Desné. Podobně ranní a dopolední spoj z Liberce do polské obce Szklarska Poreba pojede nově i v neděli.

Ode dneška budou mít lepší vlakové spojení s vnitrozemím i lidé z Broumova a okolí na Náchodsku u hranic s Polskem. Více vlaků na Broumovsko si u Českých drah objednal Královéhradecký kraj.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!