ČD Cargo hledá výkonného ředitele | E15.cz

ČD Cargo hledá výkonného ředitele

ČD Cargo
ČD Cargo
• 
ZDROJ: CD Cargo

Jan Šindelář

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Personální zemětřesení ve společnosti ČD Cargo se završilo. Včera svou rezignaci s platností k 8. říjnu oznámil šéf představenstva Gustav Slamečka, který firmu řídil od loňského června. Vedení mateřských Českých drah současně z představenstva carga odvolalo Richarda Valloviče, jenž řídil obchod. Provozní ředitel Jiří Špička rezignoval už v srpnu.

Velké vítězství může naopak slavit generální ředitel Českých drah Petr Žaluda, který po Slamečkově odchodu dlouho volal. Včera se Žaluda stal členem představenstva ČD Cargo a míří do předsednického křesla. „Ano, budu předsedou představenstva, společnost bude mít zároveň výkonného ředitele,“ řekl deníku E15 Žaluda.

Firma se tak vrátí k manažerskému modelu z dob svého vzniku před čtyřmi lety, kdy měla představenstvo i výkonný management. Na výkonného šéfa společnosti chce nové Žaludovo představenstvo vypsat výběrové řízení. Na straně vítězů se ocitl i v březnu odvolaný finanční ředitel Petr May, od konce září je rovněž členem představenstva.

Slamečka odstupuje po dlouhodobém tlaku ČD, k nimž se posléze přidaly odbory a ministerstvo dopravy. Důvodem je hospodaření. ČD Cargo

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah