ČD ruší noční vlak do Kolína nad Rýnem, přizpůsobují se kroku Deutsche Bahn | E15.cz

ČD ruší noční vlak do Kolína nad Rýnem, přizpůsobují se kroku Deutsche Bahn

Jan Šindelář

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
České dráhy se snaží vyrovnat se situací v Německu poté, co se Deutsche Bahn rozhodla od prosince definitivně zrušit noční vlaky. Konkrétně se hrálo o osud dvou nočních spojů, které ČD letos provozují společně s Němci.

Výsledek příznivce spacích vlaků uspokojí jen napůl. České dráhy zachovají spoj v podobě přímých vagonů z Prahy do Curychu. Dohodly se totiž s rakouskými a švýcarskými drahami na jeho přesměrování přes Linec. V posledních letech vlak jezdil severní cestou přes Drážďany.

České dráhy jsou již dohodnuté na provozu mezistátních vlaků Praha–Linec s ÖBB, stejně jako jsou dohodnuté s ÖBB a SBB na provozu přímých vozů v trase Praha–Linec–Curych,“ potvrdil mluvčí drah Petr Šťáhlavský.

Přečtěte si:

Naopak noční vlaky z Prahy do Kolína nad Rýnem dráhy po letech zkracování v prosinci definitivně zruší. Lehátkové vlaky do Berlína zůstanou zachovány, neboť je ČD zajišťují společně s Maďary.

Potíže ovšem může mít národní dopravce se zmíněnými expresy z Prahy do Lince, ke kterým mají být připojeny vagony do Curychu. Proti zavedení expresů brojí soukromí dopravci. Podle mluvčího RegioJetu Aleše Ondrůje stát přímou objednávkou u ČD porušuje zákon.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah