České dráhy koupily rakouské rychlíky za stovky milionů | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

České dráhy koupily od rakouských drah vagony za stovky milionů

ČTK

České dráhy koupily od rakouské železniční společnosti ÖBB 41 rychlíkových vozů. Dráhy za starší osobní vozy zaplatí celkem 13,7 milionu eur (zhruba 355 milionů korun). Dopravce to oznámil v tiskové zprávě. Část vozů plánuje podnik zrekonstruovat.

"Využili jsme další příležitost k rozšíření našeho parku o komfortní rychlíkové vozy typu UIC-Z, které naši rakouští kolegové prodávali. Jedná se sice o starší vozy, ovšem s moderní konstrukcí vybavené klimatizací, oddíly se šesti místy k sezení a schopné provozu rychlostí až 200 km/h," uvedl člen představenstva Českých drah Miroslav Kupec, který je v podniku odpovědný za techniku, servis a majetek.

Dráhy plánují po provedení nezbytných kontrol a revizí většinu vozů nasadit do provozu co nejdříve. Ještě předtím chce společnost menší část vozů zrekonstruovat. Nově pořízené vozy budou jezdit na domácích i mezistátních linkách.

Státní dopravce má pro rychlost 160 km/h a více téměř 900 osobních vozů a 50 lokomotiv. Denně vypraví v průměru 7016 vlaků, které v ujedou kolem 340.000 km za den.

Nejsme na prodej, vzkazuje případným zájemcům šéf Leo Expressu
České dráhy by neměly skupovat konkurenční dopravce, míní Ťok. Krtka si pozve na kobereček

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!