Nejsme na prodej, vzkazuje případným zájemcům šéf Leo Expressu | E15.cz

Nejsme na prodej, vzkazuje případným zájemcům šéf Leo Expressu

Jiří Liebreich

Jiří Liebreich

Kolem českého soukromého železničního dopravce Leo Express kolují spekulace o možném spojení s konkurenčním RegioJetem či Českými drahami. Generální ředitel Leo Express Peter Köhler ale spolupráci vylučuje. „Nejsme na prodej,“ uvedl v rozhovoru pro E15.

Spojí se v nějaké formě Leo Express a RegioJet?

Absolutně vylučuji jakékoliv možné spojení s RegioJetem. Neaspirujeme k žádné fúzi ani akvizici, nejsme na prodej. Jsou to kachny tisku. V tom, co děláme, dokážeme sami dál růst.

Vaše kumulovaná ztráta se v roce 2016 blížila jedné miliardě, nedávalo by spojení se silnějším partnerem smysl?

Ačkoliv čeká železniční průmysl stejná konsolidace trhu, jakou prošel průmysl letecký, v tomto okamžiku mohu spojení s RegioJet vyloučit. Jsou to spekulace. Naše dceřinné společnosti vykazují zisk.

Radim Jančura: Když to Babiš podělá, ukřižuju ho

Jak tedy přišly renomované poradenské společnosti k důvěrným informacím o dopravcích Leo Express a RegioJet, na jejichž základě připravily materiál pro případné investory?

Zeptejte se jich. Investiční banky a poradci mají velmi silnou fantazii, pak mohou vzniknout takovéhle myšlenky. Trh je malý, lidé se mezi sebou baví.

Proběhly spekulace, že by měl Leo Express najít velkého investora v čínském výrobci železničních strojů China Railway Rolling Stock Corporation ve spojení s J&T Bankou.

I tuto možnost vylučuji, tyto společnosti se nestanou investory Leo Express. S CRRC se bavíme o spolupráci při dodání vlakových souprav, ne ale o jiném spojení.

O podmínky vstupu do Leo Express se zajímají také České dráhy.

Žádnou oficiální nabídku jsme nedostali. K dnešnímu dni není nic konkrétního na stole, jakoukoliv spolupráci s Českými drahami vylučuji. Diskuse mezi různými dopravci však samozřejmě probíhají.

Šíp: FlixBus vrací Jančurovi strategii nízkých cen, může je uplatňovat dlouhé měsíce
České dráhy by neměly skupovat konkurenční dopravce, míní Ťok. Krtka si pozve na kobereček

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!