České dráhy od 11. prosince zdraží jízdné o pět procent | E15.cz

České dráhy od 11. prosince zdraží jízdné o pět procent

Hlavní nádraží
Hlavní nádraží
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
České dráhy zdraží od 11. prosince s novým jízdním řádem jízdné zhruba o pět procent. Ředitel společnosti Petr Žaluda už před dvěma týdny řekl, že dráhy zdraží o čtyři až pět procent kvůli vyšší sazbě DPH v příštím roce. Ode dneška do 10. prosince si cestující mohou na spoje jedoucí podle nového jízdního řádu pořídit rezervace za současné ceny. Podle dopravce se to ale netýká akčních slevových nabídek.

Nový jízdní řád platný od 11. prosince dnes na svých webových stránkách zveřejnila Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), na stránkách dopravce se informace objeví v průběhu tohoto týdne.

Pokud by si cestující před vydáním knižních jízdních řádů nebyli jistí časem odjezdu vlaků, mohou se obrátit přímo na zaměstnance drah, uvedl mluvčí ČD Petr Šťáhlavský. Nové odjezdové časy u dálkových vlaků, které si lidé zpravidla dopředu rezervují, by se ale podle něj měly od současných lišit jen minimálně.

Kromě mezinárodních spojů zajišťovaných Českými drahami si zájemci mohou pořídit rezervaci na další spoje z Česka, které České dráhy spravují. Jde například o spoje ve směru na Slovensko, do Polska a do Maďarska.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah