České dráhy ukázaly další "zvířecí" vlak | E15.cz

České dráhy ukázaly další "zvířecí" vlak

sin

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Polský výrobce PESA Bydgoszcz a České dráhy dnes na zkušebním železničním okruhu u Velimi poprvé představili nový motorový vlak LINK II určený pro regionální tratě. U Českých drah bude označen jako řada 844 a ponese jméno RegioShark.

Název dráhy vybraly podle netypické přední části, která připomíná tlamu žraloka. Zvířecí motiv využil dopravce už předtím u pantografů CitiElefant a RegioPanther. „Moderní regionální vlak Českých drah nabídne cestujícím v Plzeňském, Karlovarském, Ústeckém a Zlínském kraji komfort cestování srovnatelný s dálkovými expresy soukromých dopravců,“ uvedl mluvčí ČD Petr Šťáhlavský. První cestující se novými motoráky svezou na podzim.

Dráhy si u polského výrobce objednaly 31 lokálek, celkem za dvě miliardy korun. Stejnou sumu dá český dopravce za 33 nových motoráků od švýcarsko-německé společnosti Stadler Pankow. První stadlery už brázdí tratě na Vysočině a v Libereckém kraji. Po 20 letech se tak krajské tratě dočkaly zcela nových motoráků. Zánovní žluté Regionovy totiž vznikají přestavbou klasických červených lokálek řady 810.

Autor: sin

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah