Cestujícím z pohřešovaného letadla zmizely z účtů peníze | E15.cz

Cestujícím z pohřešovaného letadla zmizely z účtů peníze

Ilustrační foto (Boeing 777 Malaysia Airlines)
Ilustrační foto (Boeing 777 Malaysia Airlines)
• 
ZDROJ: Aero Icarus, Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Celkem 111 tisíc malajsijských ringgitů (asi 727 tisíc korun) bylo odcizeno z účtů čtyř cestujících zmizelého Boeingu 777 Malaysia Airlines. Částku neznámí pachatelé vybrali z bankomatů, uvedl ředitel Vyšetřovacího oddělení obchodní kriminality Izany Abdul Ghany.

„Vyšetřujeme případ neautorizovaných přístupů se záměrem spáchat trestný čin,“ řekl Izany Ghany pro deník The New Straits Times.

Podezřelé výběry banka zaznamenala 18. července. Po interním vyšetřování se o dva týdny později obrátila na policii. Pokud se pachatele podaří dopadnout, hrozí jim pokuta až 150 tisíc ringittů nebo vězení do výše deseti let.

„Dostali jsme z banky záznam bezpečnostních kamer s cílem identifikovat podezřelé,“ dodal Izany Ghany.

Nehody dostaly Malaysia Airlines ke dnu

Boeing malajsijských aerolinek s 227 cestujícími a tuctem členů posádky zmizel 8. března při letu z Kuala Lumpuru do Pekingu. Trosky stroje se zatím nenašly. Malaysia Airlines dostaly další ránu v polovině července, kdy jejich let MH17 byl sestřelen na ukrajinském území.

Dopravce nyní stojí na hraně kolapsu. V rámci záchranného programu opustil burzu a čeká jej náročná restrukturalizace.

Nehody a incidenty Malaysia Airlines
4. prosince 1977 - let Malaysia Airlines 653. Nehoda Boeingu 737-200 na vnitrostátním letu z Penangu na letiště v Kuala Lumpur v Malasjii. O život přišlo všech 100 lidí na palubě letadla.
18. prosince 1983 - let Malaysia Airlines 684. Nehoda pronajatého Airbusu A300B4 společnosti Scandinavian Airlines. Letadlo při přistávacím manévru za špatné viditelnosti zavadilo o stromy. Všech 247 cestujících a členů posádky bylo včas evakuováno z hořícího letadla.
15. září 1995 - let Malaysia Airlines 2133. Nehoda letounu Fokker 50 na vnitrostátním letu z mezinárodního letiště Kota Kinabalu na letiště Tawau v Malasjii. O život přišlo 34 z celkových 53 lidí na palubě.
8. března 2014 - let Malaysia Airlines 370. Dodnes nevyjasněné zmizení letadla typu Boeing 777-200ER na pravidelné lince z mezinárodního letiště Kuala Lumpur v Malasjii na Letiště Peking v Číně. Letadlo s 239 lidmi na palubě bylo naposledy zachyceno nad Malackým průlivem, pátrání po troskách letadla bylo bez úspěchu.
17. července 2014 - let Malaysia Airlines 17. Havárie letounu Boeing 777-200ER na pravidelném letu z amsterdamského mezinárodního letiště Schiphol na mezinárodní letiště Kuala Lumpur. Letoun s 298 lidmi na palubě byl sestřelen a zřítil se u vesničky Hrabove severně od města Torez v Doněcké oblasti na Ukrajině.

Autor: pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah