Charterový lídr Travel Service loni přepravil o 11 procent cestujících víc | E15.cz

Charterový lídr Travel Service loni přepravil o 11 procent cestujících víc

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: e15

sal

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Letecká společnost Travel Service, provozovatel značky SmartWings, loni přepravila roce 3,5 milionu cestujících. Meziročně jde o nárůst o 11 procent. Společnost si dál držela pozici jedničky na charterovém trhu v Česku, kde došlo meziročně k nárůstu podílu o 3,1 procenta, na Slovensku a v Maďarsku. Nejrychleji, o 90 procent, rost podíl společnosti na charterovém trhu v Polsku.

Z českých letišť loni se společností Travel Service letělo 1,9 milionů cestujících. Na pravidelných linkách pod značkou SmartWings se počet přepravených cestujících meziročně zvýšil o 15,6 procenta. Aerolinky SmartWings loni létaly do více než tří desítek destinací, v letošním roce zavedly letecké spojení z Prahy do tureckého letoviska Antalya, do francouzských měst Nice a Nantes a do izraelského Tel Avivu. Nejčastěji lidé se SmartWings létali do Paříže.

Charterovými lety cestovalo loni s Travel Service celkem 2,8 milionu pasažérů, z toho 1,2 milionu z Česka. Travel Service v Česku zajišťuje leteckou dopravu většinu cestovních kanceláří (např. Čedok, Exim Tours, Fischer, FIRO-tour, Eso Travel, Canaria Travel, Alexandria, Thomas Cook, Alex, Azur, Mile, aj.) Flotila společnosti čítá během zimního letového řádu 24 letadel, z nichž většinu tvoří letadla nové generace Boeing 737–800 (20 strojů). V letní sezóně 2012 má Travel Service v plánu rozšíření flotily o čtyři až šest strojů Airbus A320.

Autor: sal

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah