Čistka na dráze pokračuje. Skončil výkonný ředitel Šebeňa, druhý muž firmy | E15.cz

Čistka na dráze pokračuje. Skončil výkonný ředitel Šebeňa, druhý muž firmy

Čistka na dráze pokračuje. Skončil výkonný ředitel Šebeňa, druhý muž firmy
České dráhy
• 
ZDROJ: profimedia.cz

Jan Šindelář

Na Českých drahách pokračuje vymetání lidí, kteří zde zbyli po nedávno odvolaném generálním řediteli Petru Žaludovi. Nové představenstvo drah v čele s Daliborem Zeleným dnes odvolalo výkonného ředitele (dříve náměstka) pro marketing a produkty Miroslava Šebeňu. Server E15.cz informaci získal z důvěryhodného zdroje.

Miroslav Šebeňa zároveň řídil i strategii a obchod ČD. Až do konce července byl rovněž v představenstvu společnosti, musel ale uvolnit místo nové garnituře. V podniku měl přitom pověst pracovitého profesionála, který do představenstva nechtěl. Do ČD přišel stejně jako Žaluda z finanční skupiny AXA.

Informace o jeho případném nástupci na veřejnost zatím nepronikly. Dráhy po nástupu Zeleného působí jako němá barikáda. Sám ředitel odkázal s jakýmikoliv dotazy na tiskové oddělení. „Personální změny na úrovni vyššího a středního managementu Českých drah mají posílit odbornost řídících pracovníků. Jde o interní změny, o kterých budeme standardním způsobem informovat naše nadřízené orgány a zaměstnance,“ zní prohlášení tiskového oddělení.

Zemětřesení zatím přežil „Žaludův“ výkonný ředitel pro ekonomiku Petr Vohralík. Jako o možné posile drážního managementu se hovoří o Zbyňku Honysovi, který dnes vede komunikační odbor Správy železniční dopravní cesty. Sám Honys serveru E15.cz předběžnou nabídku od ČD bez bližších podrobností potvrdil. Čeká prý ale na definitivní potvrzení nabídky.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud