ČSA posílí linky na východ, nabídnou rekordní počet destinací | E15.cz

ČSA posílí linky na východ, nabídnou rekordní počet destinací

ČSA posílí linky na východ, nabídnou rekordní počet destinací
Letoun ATR 42 Českých aeroliní
• 
ZDROJ: E15 Štěpán Bruner

ČTK
bru

České aerolinie posílí od jara linky do východních destinací, v meziročním srovnání ale celková přepravní kapacita klesne o 12 procent. V letním letovém řádu od 30. března přibudou další lety mimo jiné do Soulu, Bukurešti, Nice a Tel Avivu. Aerolinky také rozšíří spolupráci s Korean Air a Travel Service.

„Letní letový řád bude celkově meziročně o něco střídmější, postaven na konzervativnějších předpokladech letošní poptávky a vývoje trhů,“ uvedl výkonný ředitel Českých aerolinií pro Obchod a marketing Jozef Sinčák.

Přepravní kapacita aerolinek se v létě vrátí na úroveň před dvěma lety. „V nadcházející letní sezóně 2014 budou nabízet České aerolinie přibližně stejný počet sedaček jako v letní sezóně 2012. Ve srovnání s loňskou letní sezónou se jedná o pokles o 12 procent,“ řekl mluvčí ČSA Daniel Šabík.

Do Soulu ČSA přidají týdně čtvrtou frekvenci. Více spojů ve srovnání s končící zimní sezónou bude na linkách do Bukurešti, Jerevanu, Nice, Ostravy, Permu, Tel Avivu a Ufy. Posílen o dva zpáteční spoje týdně bude i provoz na nové lince Praha - Bratislava - Košice, která tak bude na obou úsecích vypravována dvakrát denně vždy v pondělí, středu, čtvrtek a pátek. V létě budou ČSA opět létat na sezónních linkách do Oděsy, Taškentu a Tbilisi.

Spoje do Tichomoří

Aerolinky také díky sdílení kódů se svým minoritním vlastníkem Korean Air rozšíří nabídku spojů do Asie a Tichomoří. K současným 20 destinacím přibude do letového řádu dalších 18 měst, např. Honolulu na Havaji, Auckland, Nadi na Fidži, Rangún, Ulánbátar a devět měst v Číně.

Sdílení kódů bude pokračovat také na linkách Travel Service. To se mimo jiné týká letů do Barcelony, Říma, Tel Avivu, a nově také do Nice. V nabídce Českých aerolinií bude nově 25 středomořských destinací Travel Servisu. Naopak Travel Service zařadí do svého letového řádu 19 pravidelných linek operovaných Českými aeroliniemi. Díky sdílení kódu dopravce v létě nabídne rekordních 126 destinací.

Autor: ČTK, bru
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!