ČSA škrtnou další lety na východ, ubude třetina míst | E15.cz

ČSA škrtnou další lety na východ, ubude třetina míst

Airbus A319 aerolinek ČSA
Airbus A319 aerolinek ČSA
• 
ZDROJ: CSA

ČTK, bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
České aerolinie přestanou na zimu létat do Nižného Novgorodu a Permu v Rusku a do kazašské Almaty. Důvodem je nízký zájem cestujících, který na trasách společnost eviduje. Spoje tak budou nadále provozovat pouze přes léto.

„Propad v rezervacích na zimu byl takový, že dává smysl létat do těchto destinací jen v letním letovém řádu,“ uvedl pro server iDnes.cz mluvčí ČSA Daniel Šabík. Celkem budou ČSA do zemí bývalého Sovětského svazu přes zimu provozovat sedm linek. Ve srovnání s loňským rokem ubude zhruba třetina kapacity.

Pokles zájmu cestujících na linkách do Ruska a okolních zemí ve registrují České aerolinie od letošního jara ve spojitosti s bezpečnostní situací na východě Ukrajiny. V březnu kvůli tomu zrušil spojení do ukrajinské Oděsy. Pokles cestujících na linkách na východ dopravce odůvodnil nedávno oznámené propouštění ve společnosti, které má postihnout třetinu pilotů a bezmála polovinu letušek a stevardů.

Zájem o Moskvu roste

Bez ohledu na krizi na Ukrajině už druhý rok po sobě roste zájem o byznysové letenky do Moskvy. Průměrná cena letenky do ruské Metropole navíc podle portálu Letuška.cz roste. Zatímco v roce 2010 se do Moskvy létalo v průměru za 9 583 korun, vloni to bylo už 10 191 korun.

Dosavadní monopol ČSA a ruského Aeroflotu na této lince ale zřejmě už v březnu 2015 ukončí další dopravci, kteří využijí nové mezistátní smlouvy mezi Českem a Ruskem uvolňující dosavadní režim. Podle něj směl na lince létat jen jeden dopravce z každé země. K národním aerolinkám se tak zřejmě brzy připojí český Travel Service a ruské Transaero.

Autor: ČTK, bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah