Další posílení na východ: ČSA chtějí létat z Pardubic do Ruska | E15.cz

Další posílení na východ: ČSA chtějí létat z Pardubic do Ruska

Airbus A319 aerolinek ČSA
Airbus A319 aerolinek ČSA
• 
ZDROJ: Stepan Bruner, E15

ČTK

Share on Facebook Messenger
České aerolinie připravují otveření nových linek z Pardubic do Ruska. Vyplývá to z žádostí zveřejněných na webu ministerstva dopravy. Dopravce požádal o přidělení přepravních práv pro osobní a nákladní dopravu z letiště v Pardubicích do Moskvy, Petrohradu a Jekatěrinburgu.

Přepravní práva mohou být udělena z české strany pouze jednomu dopravci, povinná je podle vzájemné letecké dohody s Ruskem jeho obchodní spolupráce s ruským leteckým dopravcem. Další letecké společnosti mají lhůtu k podání stejné žádosti a zahájení soutěže do 25. dubna, píše server planes.cz.

ČSA v únoru zveřejnily letní letový řád platný od konce března, ve kterém meziročně klesne objem přeprav ve srovnání s loňským létem o 12 procent. Za poslední měsíce aerolinky zrušily lety například do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech, do Mnichova či Ženevy. ČSA v letní sezoně naopak rozšíří spojení mezi Ostravou a Prahou.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.