Donald Trump nastřádal luxusní vozový park. Podívejte se, čím se proháněl | E15.cz

Donald Trump nastřádal luxusní vozový park. Podívejte se, čím se proháněl

David Bureš

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Nastávající americký prezident si oblíbil sportovní automobily i limuzíny. Za oblíbenou značku považuje Mercedes-Benz.

Američané si tento týden zvolili nového prezidenta, v prezidentské volbě favorizovanou Hillary Clintonovou porazil Donald Trump.

Známý miliardář, který zbohatl hlavně v oboru podnikání s nemovitostmi, díky svému majetku vystřídal mnoho zajímavých aut. Při příležitosti jeho zvolení prezidentem jsme se rozhodli připomenout, čím jezdil.

 

Trump ve své předvolební kampani kázal hlavně o americkém patriotství, v případě aut si ale hojně užívá evropských výrobků. Jakožto úspěšný podnikatel rád využívá služeb Rolls-Roycu.

V minulosti se nechal vyfotit se Silver Cloudem z roku 1956, který byl údajně jeho vůbec prvním automobilem. Později byl vyfocen i v jeho mnohem modernějším nástupci, v aktuálním Phantomu. Trump se přitom nevozí jako pán vzadu, ale klidně usedá i za volant.

PODÍVEJTE SE NA FOTOGALERII: 

Dobře známým vozem je Lamborghini Diablo VT Roadster z roku 1997 v modrém laku Le Mans, které bylo nedávno na prodej. Modře zbarvený roadster s pohonem všech kol a dvanáctiválcem v útrobách byl v září vydražen za 460 000 dolarů, což je v přepočtu 11,5 milionu korun.

CELÝ ČLÁNEK VČETNĚ FOTOGALERIE NAJDETE NA SERVERU AUTO.CZ 

Autor: David Bureš

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah