Došly peníze. Do roku 2015 zřejmě nebudou dokončené dálnice D11 a D8 | E15.cz

Došly peníze. Do roku 2015 zřejmě nebudou dokončené dálnice D11 a D8

Došly peníze. Do roku 2015 zřejmě nebudou dokončené dálnice D11 a D8
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Jan Sindelar

ČTK

Do konce roku 2015 zřejmě nebude dokončený poslední úsek dálnice D11 z Prahy do Hradce Králové. Totéž platí po sesuvech v Českém středohoří pro dálnici D8 z Prahy do Ústí nad Labem. Uvedl to internetový deník Insider s odkazem na návrh rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury pro roky 2014 a 2015, který ministerstvo dopravy připravuje v srpnu pro vládu.

Do nejasné budoucnosti se podle deníku Insider odsunují i plány na rychlostní silnici R35, která by vedle zanedbané D1 propojila Čechy s Moravou, dokončení obchvatu Českých Budějovic na dálnici D3, stavba obchvatu Frýdku-Místku na silnici R48, silnice z Prahy do Karlových Varů i jakékoli rychlostní spojení Česka a Rakouska.

Za zpoždění staveb mohou v první řadě vládní rozpočtové úspory. Celkové výdaje na dopravní stavby poklesnou z letošních 43 na 37 miliard v roce 2015. Silnice budou mít nárok zhruba na polovinu zmíněných dotací, zbytek pohltí železnice. Peníze nebudou stačit ani na spolufinancování evropských projektů a dočerpání evropských dotací.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!