Dráhy odložily tendr na automaty | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Dráhy odložily tendr na automaty

Dráhy odložily tendr na automaty
České dráhy
• 
ZDROJ: profimedia.cz

sin

Obří soutěž Českých drah na dodávku prodejních automatů nabírá zpoždění. Podnik změnil podmínky tendru a posunul termín pro podání nabídek z poloviny srpna na 2. října. „Zrušili jsme omezení kvalifikačních požadavků pouze na Českou republiku, okruh zájemců by se tak měl rozšířit,“ řekl mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

Harmonogram zavádění automatů by to prý zásadně narušit nemělo. Dráhy chtějí novými jízdenkovými automaty v odhadované hodnotě 370 milionů korun vybavit 80 největších stanic.

Podle dřívějšího vyjádření drah bude následně možné propustit 420 zaměstnanců, tedy čtvrtinu všech pokladních. Někteří z nich zamíří do penze. Automaty se budou zprovozňovat ve třech etapách v letech 2013 až 2015. Příští rok se v pilotním provozu začne se 70 přístroji.

Jízdenkové automaty nejsou na české železnici novinkou. Česká nádraží pamatují počínaje sedmdesátými lety několik generací těchto přístrojů, které však vždy po letech provozu nenápadně zmizely.

Zašlou slávu automatů se České dráhy snažily obnovit už v roce 2008. Tehdy instalované přístroje však nenabízejí všechny služby a mají řadu omezení. Celkem dráhy nyní mají 31 automatů, komplexní servis nabízí pouze jeden.

Autor: sin
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!