Dráhy se poučily z blamáže s Clanroy, majetek si budou prodávat samy | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Dráhy se poučily z blamáže s Clanroy, majetek si budou prodávat samy

Dráhy se poučily z blamáže s Clanroy, majetek si budou prodávat samy
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Euro Jan Hrouda

ČTK

České dráhy přestaly hledat partnera pro prodej nevyužívaných nemovitostí. Zbylé pozemky a budovy bude dopravce po zkušenostech s dražební společností Clanroy nabízet k prodeji prostřednictvím vlastních internetových stránek bez pomoci zprostředkovatele.

Se svým bývalým dražebníkem se dopravce rozešel ve zlém a následný tendr na jeho nástupce musel být kvůli nezájmu zrušený. Předlužený Clanroy dosud Českým drahám dluží zhruba 70 milionů korun především za prodej hotelu v pražské Michli.

S výjimkou nádraží, které se mají převést na Správu železniční dopravní cesty, ČD stále disponují nepotřebnými nemovitostmi a pozemky za zhruba sedm miliard korun, řekl mluvčí drah Radek Joklík.

Dráhy se zbavují především administrativních budov a další infrastruktury v okolí železničních tratí. Přestože hodnota tohoto zbytného majetku dosahuje několika miliard korun, jde podle Joklíka o velké množství menších pozemků a budov, zatímco prodejně atraktivnější nemovitosti se už dopravci podařilo prodat dříve.

Podle Joklíka se tak valná většina tohoto nepotřebného majetku bude prodávat formou přímého prodeje nebo ve výběrových řízeních. K dražbě nemovitostí by dopravce přistoupil pouze v případě, že by se v budoucnu prodávala nějaká větší nemovitost. Tyto případy ale budou vzhledem k charakteru zbylých nevyužívaných nemovitostí spíše výjimečné, uzavřel mluvčí.

**

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!