Hlavně ne leasing. Většina řidičů platí auta ze svého, uvádí průzkum | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Hlavně ne leasing. Většina řidičů platí auta ze svého, uvádí průzkum

Hlavně ne leasing. Většina řidičů platí auta ze svého, uvádí průzkum
Výroba automobilů (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: profimedia.cz
Jiří Liebreich

Jiří Liebreich

Většina českých řidičů financuje svá vozidla z vlastních úspor (72 procent), k leasingu naopak sáhne pouze 15 procent spotřebitelů. Zaplatí přitom nejčastěji mezi dvěma až čtyřma sty tisíci korun. Nejvíce vlastníků nejnovějších aut pochází z Karlovarského kraje (28 procent) a z Prahy (27 procent), většina řidičů však nakupuje ojetá vozidla. Vyplývá to z průzkumu STEM/MARK pro ČSOB.

Při nákupu nového automobilu se Češi příliš nezadlužují a raději sahají po vlastních úsporách. Neplatí to u mladých řidičů do 29 let, z nich nakupuje auto z vlastních kapes „pouze” šedesát procent. I tak se ale jedná o nejčastější možnost, jak si auto pořizují.

Z téměř čtyř tisíců dotázaných řidičů jich 71 procent odpovědělo, že nakoupilo už ojetý automobil. „Nová auta si mezi spotřebiteli nejčastěji pořizují lidé ve věkové kategorii šedesát plus. Pořizovat si nová vozidla je doménou podnikatelů a společností,” říká Petr Neuvirth, ředitel strategie ČSOB Leasing.

Češi jsou dál věrní Škodě Auto, některý model domácí automobilky vlastní dohromady až třetina řidičů. Škoda mimo to vítězí ve všech krajích i věkových skupinách.

Dopravu v Praze paralyzují amatéři na radnici, říká odborník Moos

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!