Izraelci napadli posádku českých aerolinek Travel Service, uklidnila je policie | E15.cz

Izraelci napadli posádku českých aerolinek Travel Service, uklidnila je policie

Letoun společnosti Travel Service
Letoun společnosti Travel Service
• 
ZDROJ: Travel Service

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Posádka české letecké společnosti Travel Service se na čtvrtečním charterovém letu z Ben Gurionova letiště v Tel Avivu do Paříže stala terčem nespokojených izraelských cestujících. Český palubní personál podle portálu Ynetnews sdělil, že mu bylo nadáváno a že ho cestující napadli. Vášně na letišti musela uklidnit policie.

„Zaplatil jsem, abych letěl s izraelskou společnostní a ne s Čechy,“ citoval server pasažéra jménem Jossi. „Cítím se v bezpečí jen s izraelskou leteckou společností,“ dodal.

„Deset cestujících bylo vyloučeno z přepravy,“ řekla mluvčí Travel Service Vladimíra Dufková. Více o incidentu nevěděla, ale doplnila, že nemá žádné informace o napadení české posádky letadla.

Let do Paříže si od českých aerolinek pronajala izraelská letecká společnost Arkia, jejíž dva stevardi byli na palubě českého stroje. Ani to ale některé cestující neuklidnilo. Situace se normalizovala až po příjezdu policie, i tak se ale ne všichni cestující rozhodli do letadla nastoupit. Let měl nakonec asi hodinové zpoždění.

Incident rozdmýchal jeden pasažér

Pasažérka jménem Daniela uvedla, že kvůli českým aerolinkám nastalo na letišti mezi cestujícími pozdvižení. „Byl tam jeden agresivní pasažér, který incident rozdmýchal,“ dodala.

Společnost Arkia v prohlášení uvedla, že ji přehnaná reakce některých cestujících šokovala. Uvedla také, že Travel Service patří k největším a nejspolehlivějším aerolinkám v Evropě a že česká firma svá letadla pronajímá několika izraelským společnostem.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah