Kontroly na letištích v USA selhávají, pozornosti unikly i makety bomb | E15.cz

Kontroly na letištích v USA selhávají, pozornosti unikly i makety bomb

bezpečnostní kontrola na letišti v USA
bezpečnostní kontrola na letišti v USA
• 
ZDROJ: danfinkelstein, Flickr.com (CC BY-NC 2.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americký ministr vnitřní bezpečnosti Jeh Johnson chce změnit bezpečnostní kontroly na letištích ve Spojených státech. Interní kontrola totiž prokázala rozsáhlé nedostatky. Prověrky podle stanice ABC News ukázaly, že ostraha v 95 procentech případů neodhalila cvičné výbušniny a zbraně, které se agenti snažili na palubu pronést.

Testy práce zaměstnanců Úřadu pro bezpečnost v dopravě (TSA), kteří mají na starosti předletovou kontrolu pasažérů, se konaly na sedmdesáti amerických letištích. Jen na třech z nich kontroloři cvičné zbraně a trhaviny objevili.

Během jednoho neúspěšného testu bezpečnostní pracovník při hmatovém ohledání cestujícího nenašel maketu výbušniny, kterou měl agent připevněnou na zádech.

„Výsledky bereme v rámci našeho úsilí testovat a zlepšovat bezpečnostní techniky velmi vážně, neboť hrozby se vyvíjejí,“ uvedl Johnson. Řekl, že kontroloři na letištích dostanou dodatečná školení a že revizí projdou i skenovací přístroje. Výsledky zprávy označil za tajné, dodal ale, že s namátkovými prověrkami bude jeho úřad pokračovat.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.