Leo Express nasadí své autobusy na linky do Německa a Rakouska | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Leo Express nasadí své autobusy na linky do Německa a Rakouska

Leo Express nasadí své autobusy na linky do Německa a Rakouska
Autobus Leo Express (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: Repro le.cz

ČTK

Společnost Leo Express spustí 15. srpna novou autobusovou linku z Prahy do Mnichova. Dopravce zároveň prodlouží nynější autobusový spoj z Prahy do Českého Krumlova, který bude nově zajíždět do rakouského Lince a Salcburku.

Zavedením nových linek rozšíří Leo Express svoji síť do Rakouska, kam už jeho autobusy jezdí nyní. „Zároveň poprvé vstupujeme s vlastní autobusovou linkou Leo Express na německý trh,“ uvedl ředitel firmy Peter Köhler.

Přímé autobusové spojení z Prahy do Mnichova nabízí z českých dopravců například společnost Eurolines. Do mnichovské metropole jezdí i společnost Student Agency, která provozuje také přímou autobusovou linku do Lince a Salcburku.

Leo Express má nového akcionáře. Pivovarníka Burdu

Soukromá společnost Leo Express zahájila činnost v roce 2013 jako železniční přepravce. Provozuje kromě osobních vlaků i autobusové linky. Letos v červnu firma koupila dopravní společnost TigerExpress zaměřenou na autobusovou a minibusovou přepravu. Společnost patřící podnikateli Leoši Novotnému tím rozšířila síť o šest nových linek do polské Vratislavi, Krakova a Katovic a rovněž do Vídně a Košic.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!