Leo Express posiluje autobusy, přibudou zastávky v Polsku, Německu i na Ukrajině | E15.cz

Leo Express posiluje autobusy, přibudou zastávky v Polsku, Německu i na Ukrajině

Autobus Leo Express (ilustrační foto)
Autobus Leo Express (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: Repro le.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Společnost Leo Express od 11. prosince přidá u svých autobusových linek do Německa a Polska zastávky. Nově budou autobusy zajíždět na mnichovské a krakovské letiště, do Lodže a Řezna. Firma současně posílí spojení na Ukrajinu. 

Do Řezna a letiště v Mnichově bude nově zajíždět autobusový spoj z Prahy do Mnichova, na krakovském letišti bude od prosince zastavovat linka spojující Prahu a Krakov. Spojení mezi Českem a Polskem se nově rozšíří o zastávku v Lodži.

Leo Express zároveň přidá několik spojů na lince z Mukačeva přes Užhorod do Košic s přestupem dál do Prahy. Kvůli lepší dostupnosti upraví časy odjezdů a příjezdů autobusů do Lvova.

Vedle toho společnost posílí spojení na východní Slovensko. "Na autobusy z Vídně a Brna budou nově navazovat také vlaky směrem do Popradu, Prešova a Košic s přestupem v Bohumíně. Cestující z Brna tak získají možnost cestovat na východ Slovenska jen s jedním přestupem," uvedla firma.

Přímé autobusové spojení z Prahy do Mnichova nebo Vídně nabízí z českých dopravců například společnost Eurolines. Do mnichovské metropole jezdí i společnost Student Agency, která provozuje i přímou autobusovou linku do Lince a Salcburku.

Soukromá společnost Leo Express zahájila činnost v roce 2013 jako železniční přepravce. Vedle osobních vlaků nyní provozuje i autobusové linky. Letos v červnu firma koupila dopravní společnost TigerExpress zaměřenou na autobusovou a minibusovou přepravu. Společnost, která patří podnikateli Leoši Novotnému, tím rozšířila síť o šest nových linek do polské Vratislavi, Krakova a Katovic a do Vídně a Košic.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah