Letadlo Travel Service nezvládlo přistání v Pardubicích, vyjelo z dráhy | E15.cz

Letadlo Travel Service nezvládlo přistání v Pardubicích, vyjelo z dráhy

Boeing 737 Travel Service, který dnes nezvládl přistání v Pardubicích
Boeing 737 Travel Service, který dnes nezvládl přistání v Pardubicích
• 
ZDROJ: CC BY 2.0: Kuba Bozanowski - Wikimedia Commons

bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Letadlo firmy Travel Service vyjelo při odpoledním přistání v Pardubicích mimo dráhu. Nikomu ze 191 cestujících se nic nestalo, poškozen nebyl ani letoun Boeing 737-800. Letiště je kvůli nehodě uzavřeno.

Letadlo, které letělo na lince QS2907 z Burgasu, po přistání nezvládlo včas zastavit a skončilo zpevněné travnaté ploše několik metrů za přistávací dráhou. „Cestující vystoupili po přistavených schodech,“ řekla mluvčí Travel Service Vladimíra Dufková. Podle ní bylo během přistání na dráze větší množství vody a jednou z možných příčin je aquaplaning.

Podle Dufkové je letadlo v pořádku. Pardubice ale zatím nemůže kvůli probíhajícímu vyšetřování opustit. Před dalším letem musí také projít technickou prohlídkou.

Jak uved ředitel letiště Vít Málek, letadlo skončilo přibližně 150 metrů od konce betonové dráhy, jeho kola se do půdy nezabořila. „Letiště je nyní uzavřeno. Jakmile dostaneme povolení od dopravce a vyšetřovatelů z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod, začneme s vyprošťováním a odtahem letadla na odbavovací plochu,“ řekl ČTK Málek. I on potvrdil, že letoun není viditelně poškozený. Málek odhaduje, že letiště se opět otevře v pondělí.

S letadle Travel Service měli z Pardubic do Burgasu v 18:20 odletět další turisté. „Autobusem je převezeme do Prahy, kde je pro ně již připravené letadlo. Odletět by měli po 21:00,“ řekla Dufková.

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah