Metro se dočká užitečné novinky. Pasažér se dozví, kdy přijede vlak | E15.cz

Metro se dočká užitečné novinky. Pasažér se dozví, kdy přijede vlak

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

Miroslav Tryner

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Denně téměř 1,5 milionu cestujících v pražském metru se dočká převratné novinky. Budou si konečně připadat jako ve většině evropských metropolí. Dozvědí se přesně, kdy přijede příští vlak. Dosud totiž, až na několik uzlových stanic, tento údaj nezjistí. Chronometry totiž ukazují čas od odjezdu poslední soupravy. Pražák už se dokáže nějak orientovat, náhodný pasažér či cizinec však neví nic. Změna si vyžádá investici zhruba šest milionů korun.

„Aktuálně uvažujeme o zavedení informace pro cestující o času do příjezdu soupravy. Údaj by měl být zobrazován na digitálních panelech umístěných uprostřed nástupiště. Úprava řídících jednotek těchto panelů vyjde na přibližně šest milionů korun,“ odpověděla na dotaz E15.cz mluvčí Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) Aneta Řehková.

„Reagujeme tak na četné žádosti cestující veřejnosti a organizátora veřejné dopravy ROPID,“ dodala Řehková. Potvrdila tak, že absence tohoto údaje, ve většině evropských měst v metru zcela běžného, byla pro cestující velkou frustrací. Otázku, proč dosud nebyla v metru tato užitečná“maličkost“ zavedena, ponechala mluvčí DPP bez komentáře.

„Pro prvních 29 stanic metra plánujeme zavedení informace o příjezdu vlaku na letošní a příští rok, klíčové pro realizaci bude přidělení investičních prostředků,“ upřesnila Řehková. Zakázku by DPP podle jejích slov řešil výběrovým řízením.

Alespoň ti strojvedoucí...

Aktuální údaj na tabuli s hodinami, který cestující informuje, kdy odjel poslední vlak, však DPP hájí. Srovnání s evropskými městy v tomto směru považuje za zavádějící. „Ukazatel jednotného času metra a času od odjezdu poslední soupravy slouží výhradně pro strojvedoucí metra. Strojvedoucí metra na základě těchto údajů řídí buď odjezd soupravy dle grafikonu vlakové dopravy v čase uvedeném v jízdním řádu metra, nebo v případě řešení mimořádných událostí řídí odjezd soupravy v dispečersky určeném následném intervalu,“ pustila se do polemiky s E15.cz o „zbytečném“ čísle Řehková.

Dodejme, že alespoň že je tu onen údaj pro strojvedoucí. Jinak by více než 530 milionů ročně přepravených pasažérů v metru nevědělo v digitálním věku o příjezdech a odjezdech vlaků nic.

V rámci objektivity je třeba zdůraznit, že v několika uzlových stanicích metra, například Florenc či Můstek, je na digitálních infopanelech, kde si mimo jiné můžete přečíst zprávy z deníku E15, informace o příjezdu nejbližšího vlaku zobrazena.

Počet přepravených cestujících v pražském metru od zahájení provozu

Počet cestujících přepravených v jednotlivých letech provozu metra Autor: DPP

Vysvětlivka: 10,11= údaje z výročních zpráv DPP 2009 a 2010
Zdroj: statistika DPP

Hlavní město vydá dluhopisy, dluží už přes 30 miliard

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.