Exšéf Volkswagenu čelí vyšetřování kvůli daním | E15.cz

Nejdřív emisní skandál, pak daně. Bývalý šéf Volkswagenu čelí dalšímu vyšetřování

Nejdřív emisní skandál, pak daně. Bývalý šéf Volkswagenu čelí dalšímu vyšetřování
Martin Winterkorn
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

tátní zastupitelství v německém Braunschweigu vyšetřuje bývalého šéfa automobilky Volkswagen Martina Winterkorna kvůli podezření z daňových trestných činů. Informoval o tom německý list Bild am Sonntag. Winterkornův právní zástupce podle listu toto podezření odmítá.

Winterkorn údajně v uplynulých dvou letech převedl kolem deseti milionů eur (zhruba čtvrt miliardy korun) na konta ve Švýcarsku. Vyšetřovatelé mají podle listu podezření, že část těchto převodů představovala dary, u kterých měla být zaplacena darovací daň přes půl milionu eur.

Winterkorn odstoupil z čela Volkswagenu v září 2015 v důsledku emisního skandálu. Dozorčí rada Volkswagenu letos v květnu oznámila, že zkoumá, zda by po bývalém šéfovi mohla v souvislosti s emisní aférou požadovat odškodné. Podle listu existuje podezření, že Winterkorn si chtěl pomocí převodů do Švýcarska schovat peníze pro případ nouze.

Bild am Sonntag se ve své zprávě odvolává na vyšetřovací akta. Prokuratura v Braunschweigu se podle mluvčího k výsledkům vyšetřování vyjádří teprve po jeho dokončení.

Volkswagen prodal za pololetí poprvé více než tři miliony vozů
Z auta se stane mobil s aplikacemi, říká šéfka Škoda Auto DigiLabu Plachá

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!