Volkswagen prodal za pololetí poprvé více než tři miliony vozů | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Volkswagen prodal za pololetí poprvé více než tři miliony vozů

ČTK

Hlavní značka VW z německého automobilového koncernu Volkswagen v prvním pololetí letošního roku poprvé prodala více než tři miliony vozů. Odbyt značky se za leden až červen zvýšil o 6,3 procenta na 3,12 milionu vozů. Vysokou poptávku zaznamenala společnost podle dnešního prohlášení zvláště v Evropě a Jižní Americe.

V samotném červnu společnost prodala 534 tisíc vozů, o 4,2 procenta více než loni. V Číně, která je pro VW jedním z nejdůležitějších trhů, však prodej v červnu klesl o 1,7 procenta. Od 1. července se v zemi snížily dovozní cla na většinu osobních aut na 15 procent z dřívějších 25 procent. Většina kupujících proto zřejmě odložila nákupy nových aut až na dobu, kdy se cla sníží. Od začátku roku se prodej v Číně zvýšil o šest procent a podíl země na celkovém prodeji činil zhruba 48 procent.

V USA červnový prodej značky stoupl o 5,7 procenta. V Evropě se zvýšil o 14,5 procenta.

Šéf prodeje VW Jürgen Stackmann však varoval, že druhá polovina roku bude náročnější. Přechod na novou metodu testování emisí WLTP způsobí zpoždění v dodávkách některých modelových řad v Evropě. Od 1. září jsou nové testy, které se více podobají reálnému provozu, povinné pro všechny vozy na trhu, upozornila agentura DPA.

V celém loňském roce globální odbyt značky VW vzrostl o 4,2 procenta na rekordních 6,23 milionu vozů. Koncern Volkswagen zahrnuje i řadu dalších značek, například Audi, Bentley, Lamborghini, Porsche nebo Seat. Jeho součástí je rovněž mladoboleslavská Škoda Auto.

Volkswagen chce příští rok začít provozovat službu sdílení elektromobilů
Škoda Auto se ujme zodpovědnosti za aktivity Volkswagenu v Indii

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!